Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja – co wybrać?
Istnieje wiele różnych zabiegów pielęgnacyjnych, które oferują poprawę kondycji skóry, usuwanie zaskórników i złuszczanie martwych komórek. Dwa najpopularniejsze, które często są porównywane ze sobą, to peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja.
Na czym polega peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny to nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje ultradźwięki do delikatnego złuszczania martwych komórek skóry i usuwania zanieczyszczeń z jej powierzchni. Podczas zabiegu głowica urządzenia generuje fale ultradźwiękowe, które powodują powstawanie mikropęcherzyków w naskórku. Gdy pęcherzyki te pękają, powstaje efekt kawitacji, który pomaga w delikatnym usunięciu zanieczyszczeń i martwych komórek skóry. Jest on delikatny dla skóry, nawet tej najbardziej wrażliwej. Jego zaletą jest również fakt, że zabieg przebiega bezboleśnie i jest całkowicie bezpieczny.
Umów się: na peeling kawitacyjny.
Na czym polega mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazja polega na mechanicznym złuszczaniu martwych komórek skóry za pomocą urządzenia wyposażonego w diamentową końcówkę. Ten proces pomaga zregenerować skórę i poprawić jej teksturę. Mikrodermabrazja to ogólne określenie grupy zabiegów, do której zaliczamy mikrodermabrazję diamentową, korundową i oxybrazję. Różnią się one materiałem, który używany jest do złuszczania warstwy rogowej naskórka. Zabieg ten może również pomóc w redukcji blizn potrądzikowych, przebarwień i drobnych zmarszczek.
Podobieństwa między peelingiem kawitacyjnym a mikrodermabrazją
Oba zabiegi mają na celu złuszczenie martwych komórek skóry z jej powierzchni. Pomagają usunąć warstwę naskórka, co prowadzi do poprawy tekstury skóry, zmniejszenia widoczności porów i stymulacji procesu odnowy skóry. Zarówno po peelingu kawitacyjnym, jak i mikrodermabrazji skóra jest lepiej przygotowana na wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach oraz preparatach do pielęgnacji skóry, jak maseczki, kremy itp. Oba zabiegi pobudzają skórę do naturalnej regeneracji, powodując produkcję kolagenu i elastyny.
Różnice między peelingiem kawitacyjnym a mikrodermabrazją
Jeżeli decydujemy się na którykolwiek z zabiegów, musimy wziąć pod uwagę stan i kondycję naszej cery. Jest to szczególnie ważne, gdyż nieodpowiedni wybór może spowodować odwrotne rezultaty do oczekiwanych. Będąc w posiadaniu wrażliwej skóry powinniśmy unikać mikrodermabrazji, która może działać na nią drażniąco. Nie jest ona również odpowiednia dla skóry naczynkowej. W przeciwieństwie do peelingu kawitacyjnego, mikrodermabrazji nie mogą wykonywać także osoby z trądzikiem w fazie zapalnej. Co ciekawe, dla takich osób peeling kawitacyjny jest wręcz wskazany i może poprawić wygląd twarzy. Przy wyborze zabiegu należy zwrócić uwagę na wygląd naszej skóry oraz zastanowić się nad rezultatami, które chcemy osiągnąć. Dla osób, których problemem jest matowa, zwiotczała i zmęczona skóra polecany jest peeling kawitacyjny. Natomiast jeśli nasze problemy skórne dotyczą widocznych porów, zaskórników lub zmarszczek wokół oczu, bardziej odpowiednim rozwiązaniem może być mikrodermabrazja. Istotną kwestią będzie również wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu. Jeżeli chcemy zadbać o siebie tuż przed jakąś ważną uroczystością, wybierajmy peeling kawitacyjny, który nie podrażnia skóry w taki sposób jak mikrodermabrazja, przez co nie pozostawia jej zaczerwienionej i bolesnej. Różnice między zabiegami są widoczne także w cenie. Warto porównywać koszt całej serii, a nie pojedynczego zabiegu. Zazwyczaj peeling kawitacyjny jest tańszy niż mikrodermabrazja.
Zarówno peeling kawitacyjny, jak i mikrodermabrazja mogą być skutecznymi zabiegami złuszczającymi skórę i poprawiającymi jej wygląd. Decyzja o wyborze między nimi będzie zależała głównie od naszych indywidualnych potrzeb, preferencji i stanu skóry. Zawsze zaleca się konsultację z doświadczonym specjalistą, który pomoże nam w wyborze odpowiedniego zabiegu.
Sprawdź także: Peeling kawitacyjny i jego wpływ na cerę.
Peeling kawitacyjny Kraków — dodatkowe pytania
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat peelingu kawitacyjnego w Krakowie, zachęcamy do zapoznania się z nasz ofertą — Esense Studio Kształtu Ciała i Urody redukcja cellulitu oraz do kontaktu z nami pod numer +48 603 990 604 i na studio@studioesense.com.