Poprawa kondycji skóry po zabiegach ultradźwiękami
Fale ultradźwiękowe znajdują zastosowanie w kosmetyce od wielu lat. Ultradźwięki powodują poprawę reakcji metabolicznych i usuwają szkodliwe produkty przemiany materii. W skórze poddanej ich działaniu następuje szereg pozytywnych reakcji termicznych, mechanicznych i chemicznych. Do podstawowych efektów, jakie zachodzą w skórze możemy zaliczyć jej odmłodzenie, regenerację i poprawę mikrocyrkulacji krwi. Tkanki są bardziej dotlenione i lepiej wchłaniają substancje odżywcze ze stosowanych preparatów kosmetycznych.
Jednym z defektów skóry, który z powodzeniem możemy wyeliminować za pomocą fali ultradźwiękowej, są zmarszczki. Powstają one wraz z upływem czasu i mogą się pojawić już w młodym wieku. Zmarszczki powstają na skutek ubytków kolagenu i elastyny w skórze, a także niedoborów kwasu hialuronowego. Wraz z upływem lat włókna elastyny zaczynają się starzeć i nie stanowią już podpory dla skóry, która zaczyna tracić swą jędrność i elastyczność. Zmniejsza się też tempo metabolizmu w tkankach i dochodzi do zmian w naskórku, zmniejszających ilość tworzących się nowych komórek.
Zastosowanie ultradźwięków może znacznie poprawić stan skóry ze zmarszczkami lub wiotczejącej. Komórki skóry będą lepiej ukrwione, a przez to bardziej dotlenione i lepiej zaopatrzone w substancje odżywcze. Reakcje termiczne spowodują zwiększenie wytrzymałości włókien elastynowych i kolagenowych, co da efekt poprawy struktury skóry i jej lepszego napięcia. Dojdzie również do poprawy struktury stanu samego naskórka, który będzie odpowiednio nawilżony i zregenerowany. Poprawi się też koloryt skóry.