Peeling kawitacyjny jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający
W dobie wciąż rosnącej popularności medycyny estetycznej, łatwo jest się pogubić wśród różnorodnych zabiegów upiększających. Wiele z nich ma dość intensywne działanie, dlatego nie są przeznaczone dla skóry wrażliwej bądź naczynkowej. Inaczej jest z peelingiem kawitacyjnym, z którego mogą skorzystać nawet osoby o delikatnej i skłonnej do podrażnień cery.
Na czym polega peeling kawitacyjny?
Peeling wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia emitującego ultradźwięki. Pozwala ono dotrzeć nie tylko do wierzchniej warstwy naskórka, ale również do głębszych warstw, dogłębnie oczyszczając skórę. Peeling kawitacyjny przyspiesza krążenie krwi, a także stymuluje produkcję kwasu hialuronowego, który nawilża skórę i działa przeciwzmarszczkowo. Zabieg polecany jest osobom, które posiadają wrażliwą cerę i pragną oczyścić skórę w delikatny, bezinwazyjny sposób, aby zapobiec podrażnieniom. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża, choroby zakrzepowe krwi, osteoporoza, nowotwory, a także posiadanie metalowych implantów bądź aparatu ortodontycznego.
Jakie są efekty zabiegu?
Peeling kawitacyjny głęboko oczyszcza skórę, dzięki czemu cera jest widocznie odświeżona, wygładzona i nawilżona. Zabieg pomaga pozbyć się zaskórników, przebarwień oraz wągrów. Może też być pomocny w walce ze świecącą, przetłuszczającą się cerą. Peeling kawitacyjny pobudza również naturalne procesy regeneracyjne skóry. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale zalecane jest regularne powtarzanie peelingu w celu podtrzymania efektów.